پاسخ به پرسش های متداول

1-نحوه ارسال سفارشات به چه صورت است؟

سفارشات برای شهر تهران توسط پیک فروشگاه REDANTFIT و برای شهر های دیگر توسط پست(پیشتاز)،تیپاکس و باربری صورت می گیرد.

(از تاریخ 99/1/1 و با توجه به شیوع بیماری کرونا سفارشات تهران توسط الوپیک یا اسنپ صورت می گیرد)

2-به کدام شهر ها و نقاط پستی ارسال صورت می گیرد؟

فروشگاه redantfit محصولات خود را به سراسر کشور ارسال می نماید.

3-در صورت دریافت کالای معیوب و یا اشتباهی چه باید کرد؟

تیم redantfit همواره سعی در ارائه ی خدمات و محصولات بی نقص دارد همچنین تمامی محصولات پیش از ارسال توسط کارشناسان ما به دقت کنترل می گردند. با این حال ممکن است بصورت ناخواسته اشتباهاتی در ارسال کالا رخ بدهد که در صورت دریافت کالای اشتباهی یا معیوب بودن کالا ظرف مدت 48 ساعت با شماره 88329085-021 تماس حاصل فرمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن به در خواست شما رسیدگی شود.

4-آیا امکان تعویض و یا پس دادن کالای خریداری شده وجود دارد؟

در صورتی که پس از ثبت سفارش خود و قبل از دریافت محصول در انتخاب خود تجدید نظر نموده یا از خرید خود صرف نظر کردید ظرف 5 ساعت پس از خرید جهت تغییر سفارش یا لغو کردن خریدتان با شماره 88329085-021 تماس حاصل فرمایید.

5-چگونه سفارش خود را پیگیری کنم؟

پس از هر خرید کد پیگیری خاص شما به شما نمایش داده می شود که می توانید با شماره گیری شماره 88329085-021 و اعلام کد پیگیری سفارش خود را پیگیری کنید.

6- چقدر طول می کشد که سفارش من به دستم برسد؟

برای شهر تهران کمتر از 24 ساعت زمان نیاز است که کالای مورد سفارش شما به دستتان برسد. برای سایر شهر ها نیز با توجه به مدت زمان ارسال مرسولات پستی بصورت پیشتاز توسط شرکت پست حدود 3 روز پس از ثبت سفارش طول می کشد تا سفارش به دست خریدار برسد. همچنین در صورتی که می خواهید در اسرع وقت سفارش خود را دریافت کنید می توانید با شماره های موجود در صفحه تماس با ما تماس گرفته و درخواست خود را مبنی بر ارسال سریعتر اعلام فرمایید.

بستن
مقایسه